„Zwiedzamy,  swoją okolice”

Powiększ obraz

„Zwiedzamy,  swoją okolice”. To kolejna wycieczka po okolicy, podczas której mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat zabytków i historii okolicznych miejscowości. 13 i 14 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Zamku Książęcego w Oleśnicy. To najcenniejszy i najbardziej okazały zabytek miasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od okazałego dziedzińca z pięknymi, krużgankami. W dalszej części oglądaliśmy wspaniale zachowaną część zamkowa oraz część mieszkalno -pałacową. Na ten historyczny i bardzo ciekawy spacer zabrała nas Pani przewodnik. Pokazała nam pięknie zdobione sufity, okazałe kominki, zabytkowe meble. Swoją historyczną  podróż po Oleśnicy zakończyliśmy na pysznych lodach. Do zobaczenia na kolejnej historycznej wycieczce w przyszłym roku szkolnym.