Żyj smacznie i zdrowo na wakacjach

Powiększ obraz

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły,  uczestniczący w półkoloniach wakacyjnych w Oratorium Św. Dominika Savio w Twardogórze, w dniach 3 i 4 lipca wzięli udział w warsztatach dotyczących zdrowego stylu życia.

Aktywnie pracując w grupach, zapoznali się piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, talerzem zdrowia i głównymi zasadami zdrowego trybu życia. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci samodzielnie przygotowały zdrowy koktajl z kolorowych owoców i szpinaku. Niektórzy po raz pierwszy i z obawami próbowali zielonego napoju oraz szpinaku. Posmakowało, o czym świadczy długa kolejka po kolejną porcję  a szpinak okazał się lepszą przekąską od niezdrowych chipsów. Był też czas na wspólne gry i zabawy w kręgu. Na koniec dzieci otrzymały broszurki dla swoich rodziców z inspiracjami do wspólnego przygotowywania zdrowych i kolorowych przekąsek w domu.

Zdrowych, kolorowych, smacznych i aktywnych wakacji życzy wszystkim opiekun projektu Bożena Olszańska