10.10 Dzień Zdrowia Psychicznego

10.10. 2023 to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego i zwiększania świadomości na jego temat. To także okazja, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

W naszej szkole również zwróciliśmy uwagę na ten dzień. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka, na której umieszczono najważniejsze informacje, m.in. jak możemy zadbać o nasze zdrowie psychiczne, 4 wymiary do zdrowia psychicznego, oraz numery telefonów w razie potrzeby. Dzieci z chęcią oglądały powstałą gazetkę. Znalazła się na niej nie tylko część tekstowa, ale wiele obrazków uświadamiających jak ważne jest nasze zdrowie psychiczne.

W każdej klasie pedagog – Weronika Dolata-Sobińska rozdała kolorowanki dla uczniów, oraz zaprosiła do obejrzenia gazetki. Na drugi dzień do gazetki dołączone zostały prace dzieci z różnych klas dotyczące tego jak dbają o swoje zdrowie psychiczne.

RYSUNKI NASZYCH UCZNIÓW