Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego  zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października.
          Tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce,
w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Od wielu lat również i nasza szkoła w październiku obchodzi Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy do codziennych wizyt w bibliotece, udziału w konkursach
i akcjach organizowanych przez naszą bibliotekę:

1. Akcja Bookcrossingowa – w budynku przy ul. Batorego, w świetlicy obok biblioteki  szkolnej oraz w budynku przy ul. Św. Jadwigi, przed biblioteką, znajdują się  półki, na których możecie zostawiać książki do swobodnego zabierania i czytania. Można również przynieść na wymianę własną książkę  i dać jej nowe życie. Akcja adresowana jest do wszystkich, uczniów, którzy lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi.
2. Zabawa czytelnicza „Pojedynek książek”.
 Zasady są proste –  co miesiąc zaproponujemy Wam dwie książki do oceny. To Wy zdecydujecie, która z nich wyjdzie z pojedynku zwycięsko. Wystarczy zagłosować na książkę, która Wam się bardziej podoba wrzucając do pojemnika podpisaną imieniem
i nazwiskiem karteczkę z kolorem wybranej książki. Po zakończeniu akcji odbędzie się losowanie drobnych upominków dla uczestników zabawy.
3. Turlanki  kolorowanki – przyjdź do biblioteki, rzuć kostką i narysuj.
4.  „ Poranki z bajeczką”- w każdy piątek, na porannej świetlicy czytamy ciekawe baśnie
i bajki.
5. Przerwa z grami planszowymi – przyjdź do biblioteki i zagraj.
6. Konkurs plastyczny dla klas 1-8 pod hasłem ”Lubię czytać”.
Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej,
w formacie A4, w technice kolażu,  z wykorzystaniem wyłącznie papieru – można używać gazet, czasopism, opakowań, tektur, bibuły, itp. Podpisaną pracę ( imię i nazwisko, klasa) należy oddać do biblioteki szkolnej do dnia 30.10.2023 r.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki. Czytanie nie boli.