Czytanie dla pokoju

Powiększ obrazInformacje

W tym roku obchody święta bibliotek przebiegają pod hasłem „Czytanie dla pokoju”.

Najlepszą pożywką dla wyobraźni dziecka jest książka. Z jej bohaterami odbywamy podróże  w nieznane, przenosimy się w czasie, doznajemy wzruszeń, dajemy się ponieść emocjom…
My również zapraszamy do codziennych wizyt w bibliotece, udziału w konkursach i akcjach organizowanych przez naszą bibliotekę:
– „Drugie życie starych gazet” – konkurs dla klas 1-8 na wykonanie  ilustracji do ulubionej książki lub wiersz z wykorzystaniem starych gazet, czasopism (technika kolażu, wydzieranki…format pracy A-4)
 – Konkurs literacki dla klas 4-8 wyjaśniający rozwinięcie hasła tegorocznych obchodów święta bibliotek  „Czytanie dla pokoju”.
– „W magicznym świecie Narnii”, konkurs dla klas 4-8 na podstawie  książki „Opowieści                                                                                        z Narnii” C.S. Lewisa,
– ”Pokonać Voldemorta”, konkurs dla klas 4-8 ze znajomości  serii o Harrym Potterze,
Wszystkie konkursy przeprowadzone będą do końca października. O ich realizacji i terminie  poinformujemy chętnych uczestników, którzy zapiszą się na konkretny konkurs do 11.10.2022 r. w bibliotece szkolnej.
 – Książkowa lista hitów – głosuj na ulubioną książkę, serię wydawniczą – poleć kolegom                            i koleżankom książkę do czytania . Napisz i zanieś do biblioteki tytuł  swojej ulubionej książki (akcja trwa do końca października).
– „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę. Weź, przeczytaj, podaj dalej” ( akcja trwa przez cały rok szkolny).
Zachęcamy więc do czytania nie tylko w październiku, kiedy to biblioteki szkolne obchodzą swoje święto, ale przez cały rok.