Dzieci i młodzież z Ukrainy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Twardogórze

Dzięki akcji zorganizowanej przez Gminę Twardogóra, przy dużym wsparciu sponsorów – z których największym była firma BODZIO prowadzona przez rodzinę Państwa Szewczyk – a także środkom zebranym przez uczniów,  Szkoła Podstawowa nr 2 w Twardogórze ze stowarzyszeniem Tu i Teraz zorganizowała dwie wycieczki i dofinansuje pobyt kilkoro dzieci podczas kolonii.

Wycieczki odbyły się chyba w najbardziej atrakcyjne w regionie miejsce, czyli wrocławskie ZOO. Zostały przeprowadzone w dwóch grupach, starszej – 29 maja i młodszej – 20 czerwca,  połączone zostały z wizytą w kinie oraz kilku innych ciekawych miejscach.

W najbliższym czasie zorganizowana zostanie kolonia na zasadzie wymiany uczniów ze szkołą Podstawową w Sztutowie, w której również wezmą dzieci z Ukrainy.

Zorganizowanie koncertu „Bo świat to My” okazało się być nie tylko pięknym wydarzeniem kulturalnym, ale i szczytnym celem, dzięki któremu możemy pomóc najmłodszym ofiarom wojny.

Dziękujemy wszystkim sponsorom:

FABRYKA MEBLI BODZIO, TARCZYŃSKI S.A., ROSIEK&ROSIEK, MAR-KON GAZ Tomasz Szczot, DUET Henryk Kędzia, Anna Smorawska, USŁUGI LEŚNO-ROLNE Arkadiusz Kruszelnicki, Wiesław Jakusek, SANMAR SZCZYTKOWICE Patryk Skóra, PLAST_MET Systemy ogrodzeniowe Marian Przybylski, SANTANDER PARTNER Elżbieta Janas, Nadleśnictwo Legnica.