Wycieczka klas ósmych do Zespołu Pałacowego w Goszczu

22 czerwca klasy ósme pojechały na kilka godzin do zabytkowego Zespołu Pałacowego w Goszczu. Celem wycieczki było poznanie historii tego kompleksu i dbałość o naszą „Małą Ojczyznę’. Pogoda dopisała, panie przewodnik z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Stanisława Władysława Reymonta w Twardogórze przybliżyły uczniom historię obiektów wchodzących w skład tego Zespołu Pałacowego – ukrytego pośród starych drzew Mauzoleum Reichenbachów, Pałacu, którego ruiny zostały ostatnio zabezpieczone i udostępnione dla zwiedzających, Ewangelickiego Kościoła z obecną tam wystawą dzieł sztuki, nieistniejącej Oranżerii z posągiem Herkulesa, przyległego do Pałacu Parku. Ostatnie chwile uczniowie spędzili w otwartej niedawno Pałacowej Kawiarni.