Dzień bez plecaka

Powiększ obraz

24 maja uczniowie mogli wykazać się kreatywnością 🤗 i pomysłowością, ponieważ mieli za zadanie przyjść do szkoły przygotowani, lecz bez plecaka.  🎒I jak się Państwo domyślacie, pomysłów na zamianę plecaka, nie brakowało.  😉

Wielkie brawa 🙌 dla wszystkich, którzy wzięli udział w zabawie i w pełni przygotowani przyszli do szkoły. 🏫Dzień bez plecaka” to zwyczaj, który pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack Day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dzieje sie tak, aby uświadomić uczniom trudne warunki bytowe oraz problemy z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.