Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jak co roku, nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. Zaczytanych uczniów można było zobaczyć zarówno w różnych zakątkach szkoły, ale też poza nią.

W ramach akcji czytaliśmy wspólnie w bibliotece, na lekcjach i zajęciach świetlicowych. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe  propozycje, związane z ich zainteresowaniami. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby Dzień Głośnego Czytania, nie był tylko jednym dniem, ale codziennością w życiu młodego czytelnika.
         Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.