Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/24

W Jeleniej Górze odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/24 w województwie dolnośląskim.

Uczestników wydarzenia na Stadionie Miejskim przy ul. Złotniczej przywitał Prezydent Jeleniej Góry pan Jerzy Łużniak.

Sportowy Rok Szkolny za otwarty oficjalnie ogłosił Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego pan Marek Obrębalski.

Nasi goście honorowi wręczyli nagrody – pamiątkowe plakietki oraz bony na zakup sprzętu sportowego, ufundowane przez Województwo Dolnośląskie, ośmiu najlepszym szkołom we Współzawodnictwie Sportowym Szkół w roku 2022/23 w kategorii Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada Młodzieży.

Nasza szkoła uplasowała się na V miejscu wśród blisko 500 sklasyfikowanych szkół. Jest to najlepsza pozycja, jakią udało nam się zająć do tej pory.

W roku 1999 Szkoła Podstawowa nr 2 w Twardogórze zajęła I miejsce w ówczesnym województwie wrocławskim. Natomiast III miejsce w roku szkolnym 2017/2018 zajął zespół szkół, połączone Gimnazjum ze Szkołą Podstawową nr 2.  Bardzo duży wkład w osiągnięcie w/w sukcesu miała klasa sportowa, która stanowiła trzon zespołu zarówno w kategorii dziewcząt jak chłopców.