Finał Ogólnopolskich zawodów „OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY”

08.06.2020r. odbył się finał Ogólnopolskich Zawodów „Omnibus z Doliny Baryczy”. Był to trzeci – finałowy etap tego konkursu. Ze względu na epidemię, uczestnicy (32 osoby z dwóch województw) pisali test wiedzy online.

Finał Ogólnopolskich zawodów

„OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY”
realizowany w ramach
Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych dla Doliny Baryczy WIE2020

Pytania testu dotyczyły 6 różnych kategorii z Doliny Baryczy (rośliny, zwierzęta, historia, turystyka,  ekologia, współczesność). Każdy musiał odpowiedzieć na 25 pytań.

Zadaniami uczestników biorących udział w konkursie było:

• wykonanie i opisanie zdjęcia wybranego obiektu z gminy oraz zamieszczenie na portalu www.edukacja.barycz.pl
  • opanowanie wiadomości w oparciu o grę edukacyjną „Omnibus Doliny Baryczy” oraz podstawowych informacji dotyczących ochrony przyrody w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Parków Narodowych i Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra – Pawła Czulińskiego zostaną przesłane laureatom do ich macierzystych szkół. Są to m. in. bony o wartości 50zł do Empik. Omnibus otrzyma bon o wartości 300zł.

W ramach zawodów tytuł: „Omnibus z Doliny Baryczy” został nadany uczennicy klasy 7c  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze: Zuzannie Pietrzykowskiej.

Gratulujemy wszystkim laureatom. Oto wyniki:

LISTA LAUREATÓW WIE2020 „OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY”

1. Pomnik przyrody Dąb Jan – Wiktoria Rusinek – VII – VIII – Zespół Szkół w Cieszynie – gmina Sośnie
  2. Zawsze razem Zuzanna Pietrzykowska kl. VII SP nr 2 w Twardogórze_gmina Twardogóra
  3. Nietoperze z Cieszkowa Bartłomiej Rogal kl. VII SP im. M. Kopernika w Pakosławsku_gmina Cieszków
  4. Odrodzenie Hubert Litwin kl. VII SP w Powidzku gmina Żmigród
  5. Nasze Torfowisko Kamila Bilska kl. VIIIa SP2 Twardogóra gmina Twardogóra
  6. Głazy w Goli Jagoda Bartecka SP nr 2 Twardogóra
  7. Dąb Henryk Bartosz Włodarczyk kl. VII SP nr 2 w Twardogórze gmina Twardogóra
  8. Rezerwat „Stawy Milickie”– Kompleks Radziądz Wiktoria Tracz kl. VIII_SP w Powidzku gmina Żmigród
  9. Pomnikowy dąb szypułkowy – Quercus Robur sąsiadem ludzi w Antoninie Agata Harych VII-VIII Gmina Przygodzice Szkoła Podstawowa w Dębnicy
  10. Torfowisko koło Grabowna Wielkiego Amelia Boczar kl. VII-VIII gmina Twardogóra Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim
  11. Aleja Lipowa w Grabownie Wielkim Amelia Noga kl. VII-VIII gmina Twardogóra Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim

12. Laureatami zostały osoby z maksymalną liczbą punktów za test (25/25)

Omnibus został wyłoniony po dodaniu punktów za pracę umieszczoną na portalu.

Zawody „Omnibus z Doliny Baryczy” są zamieszczone w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora lub inne podmioty działające na terenie szkoły, i mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w związku z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 w województwie dolnośląskim i wielkopolskim.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze.

Koordynatorem WIE 2020 było Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji dla Doliny Baryczy.