Mali detektywi 1d na tropie

Powiększ obraz

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1d uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie : „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?” Organizatorem projektu był Uniwersytet Dzieci – organizacja non-profit. Dlatego zamienili się w „małych detektywów”, żeby sprawdzić jak ciekawa potrafi być nauka!

Dzięki projektowi poznali tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Rozwinęli również swoje umiejętności plastyczne i kompetencje społeczne.

Projekt składał się z 8 scenariuszy lekcji. Część z nich połączona była ze sobą motywem detektywistycznym, który rozbudził ciekawość dzieci, zwiększył w nich chęć uczenia się i poznawania świata. Na każdej lekcji „mali detektywi” z klasy Id starali się rozwiązać inną zagadkę i formułowali wnioski na podstawie własnych doświadczeń.