Projekt Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas? (4)

Powiększ obraz

Z sukcesem ukończyliśmy Ogólnopolski Projekt „Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?”, realizowany w roku szkolnym 2019/2020 w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

W ramach Projektu zrealizowaliśmy dwa scenariusze kompetencyjne do trenowania ważnych umiejętności (praca w zespole, radzenie sobie z emocjami).

Sześć scenariuszy matematycznych, połączonych ze sobą za pomocą filmu i animacji. Podczas lekcji oglądaliśmy film z udziałem mistrza sportu – Mateusza Kusznierewicza oraz bohaterki (naszej rówieśniczki ). Sportowiec opowiadał o swoim codziennym życiu, a dziewczynka odnalazła w tych opowieściach różne wątki matematyczne, które były pretekstem do wspólnej nauki matematyki.

odczas realizacji niektórych scenariuszy, pracowaliśmy w połowie indywidualnie i w połowie na zajęciach w wirtualnej klasie.                                                                                

Każde zajęcia realizowanego projektu „Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?”, były dla nas prawdziwą przygodą z „królową nauk”- matematyką, którą możemy spotkać na każdym kroku – w kuchni, sporcie czy w zabawach na zewnątrz. Podczas zajęć poznaliśmy zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii i logistyce. Motywem przewodnim cyklu lekcji matematycznych był sport. Dzięki udziałowi w projekcie przekonaliśmy się, jak atrakcyjna i przydatna jest ta dziedzina nauki. Matematyka da się lubić!

Uczniowie klasy 3 d z wychowawcą.

20.05.2020_projekt-matematyka_z_klasa-04

Zdjęcie 1 z 4