Hej kolęda, kolęda…

Powiększ obrazHej kolęda, kolęda...

Radosny czas kolędowania to doskonała okazja, by jeszcze przez chwilę przedłużyć niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Chętnie korzystamy z tego pięknego zwyczaju, dając wyraz swojego przywiązania do religii i tradycji.

   Wydawać by się mogło, że okoliczności są niesprzyjające wspólnemu kolędowaniu – zajęcia są nietypowe – lecz inwencja twórcza naszych uczniów zasługuje na uznanie.

   Dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli nam piękne nagrania samodzielnie wykonanych utworów. Dzięki temu, że w tym roku akcja odbyła się zdalnie, dowiedzieliśmy się, że tradycja ta jest żywa w naszych domach i rodzinach.

  Słuchając kolęd i pastorałek polskich, chyba każdy się zgodzi, że Święta Bożego Narodzenia są nam bliskie i drogie, a my, chcąc jak najdłużej zachować w sercu ich niepowtarzalny klimat, śpiewamy wspólnie te radosne  pieśni.

Chwilo trwaj…..