Pasowanie na czytelnika

Powiększ obrazPasowanie na czytelnika

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. To uroczyste wydarzenie miało miejsce na początku lutego bieżącego roku. Nasi najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie, w którym przyrzekli kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na pamiątkę tej uroczystości, każdy uczeń otrzymał dyplom wraz z  Wyprawką Czytelniczą, która została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”. W jej skład wchodzi antologia tekstów polskich autorów, poradnik, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania oraz plakat z literami do wycinania. Za sprawą tych książek chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpania z lektury- tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Mamy nadzieję, że dla naszych pierwszoklasistów biblioteka stanie się  zaczarowanym miejscem, w  którym  można przeżyć niesamowite przygody i doświadczyć magii.
A wszystko to, dzięki książce…