Klasa 6b i 6d SZLAKIEM PIASTÓW

W dniach 26-28.04.2023 klasy 6b i 6d uczestniczyły w wycieczce szkolnej. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Ostrów Lednicki oraz najważniejsze zabytki Gniezna. To tu szóstoklasiści mieli okazję zobaczyć miejsce, w którym Mieszko I przyjął chrzest oraz usłyszeć ciekawy wykład na temat początków państwa poleskiego.

Drugiego dnia wycieczki uczniowie odkrywali Toruń z przewodnikiem,. Podczas spokojnego i zaskakującego spaceru grupa odwiedziła Dom Mikołaja Kopernika, przeszła po Starówce, oraz zobaczyła Kamienice pod Gwiazdą (z zewnątrz), Dwór Artusa, Krzywą Wieżę i Bulwar Filadelfijski. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach wyrobu pierników oraz obejrzeli imponujący film w planetarium. W ostatni dzień klasy  odwiedziły Biskupin, gdzie podczas 1,5 godzinnego spaceru mogły odkrywać najciekawsze zakamarki Muzeum Archeologicznego, a następnie podziwiać uroki tego pięknego miejsca podczas przejazdu kolejką wąskotorową. Podsumowując: trzy dni wypełnione pięknymi miejscami i ciekawostkami związanymi z początkami naszego państwa. Czy warto było ? Chyba nie trzeba odpowiadać na to pytanie patrząc na zdjęcia uśmiechniętych i zadowolonych uczniów. Polecamy wszystkim odwiedzić te miejsca.