KMO: Dzień Ziemi

Powiększ obraz

Zorza, wulkan, Ziemia. gwiazdy…

Nasza klasa 7f, jednocześnie KMO Twardogóra, od kilku lat podejmuje różne działania dla Ziemi np. realizacja projektu „Klimatyczna klasa”, udział i sukcesy w konkursach m.in.: „Zadbaj o klimat”, „Jesteśmy strażnikami Ziemi”, „Cudze chwalicie swojego nie znacie”, nagranie filmu „Smródek v/s Czystek”, sprzątanie itd. W tym roku 23.04 gościliśmy p. Karola Wójcickiego, pasjonata i popularyzatora astronomii i uroków naszej Ziemi.

Godzina lekcyjna to za mało na takie spotkanie. Byliśmy oczarowani. Napisaliśmy dla niego różne komentarza. Zapraszamy do przeczytania części z nich i obejrzenia zrzutów ekranu podczas spotkania.

„Na tych zajęciach wszystko mi się podobało. Nie wiedziałam, że zorza polarna się rusza i na dodatek tak szybko. Dziękuję za lekcję ponieważ dowiedziałam się nowych rzeczy które mnie interesują”, „moi rodzice jeszcze o tym nie wiedzą, ale jak skończą się obostrzenia, namówię ich do wyjazdu na Islandię, chcę zobaczyć ten wulkan i zorze”, „najbardziej się podobało jak pan opowiadał o zorzach polarnych, nawet moja mama dołączyła i była oczarowana”, „rety ta nasza Ziemia jest jednak piękna”, „chcę więcej takich zajęć”, „Jako laik z dziedziny astronomii byłam bardzo zainteresowana obrazami i informacjami, które Pan przedstawił i zapewne zajrzę na bloga. Bardzo ciepły odbiór! Myślę, że jest Pan pozytywnym człowiekiem i umie zainteresować ludzi”, „Dzisiejsza 1 lekcja bardzo mi się podobała, szczególnie dlatego, że Pan bardzo ciekawie opowiadał. Nie były to takie suche naukowe fakty, tylko ciekawostki których słuchałam z zainteresowaniem. Świetna była ciekawostka o pluszaku w kosmosie. Spodobał mi się również filmiki z wulkanami oraz zdjęcia zorzy polarnej, była piękna”, „już jakiś czas fascynuje mnie Kosmos. Pan jeszcze rozpalił moje zainteresowania”, „mama oglądała ze mną i na moje urodziny kupi mi lunetę, a prosiłam ją tyle razy, dziękuję”. „Karol zaraziłeś swoją pasją niejednego młodego człowieka (zresztą, tych kilkakrotnie 18+ też) i to jest najważniejsze”, „Zarażasz pasją, tak trzymaj!”, „