Kolonie letnie nad morzem

Powiększ obraz

W dniach 22.06 – 02.07.2024 r. grupa 47 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr w Twardogórze, uczestniczyła w wymiennej kolonii letniej nad morzem.  Miejscem wypoczynku było, umiejscowione na obszarze Żuław Wiślanych Sztutowo. Dzięki gościnności Pani dyrektor Szkoły w Sztutowie Podstawowej – Sylwii Owsińskiej, uczestnicy spędzili 10 dni w tej pięknej nadmorskiej miejscowości. Podczas wypoczynku dużą część czasu spędzili na plaży dojeżdżając do niej melexami, gdzie oddawali się  kąpielom w morzu i kąpielom słonecznym. Uczniowie mieli bardzo napięty plan zajęć, uczestniczyli w różnych zabawach rekreacyjnych. Wieczory spędzali na różnych zajęciach sportowo – rekreacyjnych i zabawach integracyjnych, korzystając z infrastruktury szkoły.

              Podczas pobytu na kolonii mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych wycieczkach i wyjściach tematycznych. Zwiedzili między innymi Gdańsk i Westerplatte z przewodnikiem oraz  zamek Malbork. Mieli okazję przejechać się kolejką wąskotorową do ujścia Wisły i poobserwować różne gatunki ptaków podczas spaceru do Mewiej Łachy. Dodatkową atrakcją była wycieczka rowerowa na Przekop Mierzei Wiślanej. Dzięki uprzejmości lokalnych służb ratunkowych zwiedzili również jednostkę SAR w Sztutowie i jednostkę OSP w Sztutowie.