Komputery dla uczniów z Ukrainy

Powiększ obraz

Gmina Twardogóra pozyskała specjalne fundusze na wsparcie edukacyjne dla uczniów z Ukrainy. W czwartek, burmistrz Paweł Czuliński wraz z dyrektorami Panią Wiolettą Cijką i Pawłem Olszańskim, wręczyli 16 laptopów uczniom z Ukrainy.

Podjęte działania mają ułatwić dzieciom edukację i przeciwdziałać ich cyfrowemu wykluczeniu. Sprzęt dodatkowo wyposażono w klawiaturę w języku ukraińskim. Szkoła, dzięki tym samym funduszom, organizuje również obowiązkowe zajęcia nauki języka polskiego. Niebawem ruszą także lekcje informatyki. 

Jak się okazało, wśród uczniów znaleźli się tacy, którzy nigdy nie obsługiwali komputera. Dlatego największą przyjemnością była możliwość zobaczenia nieukrywanej radości z posiadania laptopa, szczególnie wśród najmłodszych dzieci.