Lądowanie na Marsie

Powiększ obrazLądowanie na Marsie

18.02.2021 oglądaliśmy transmisję lądowania łazika na Marsie. Nie mogliśmy się zdecydować, którą transmisję wybrać i podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna grupa oglądała pokaz z Planetarium „Niebo Kopernika” Przy Centrum Nauki Kopernik.

Można obejrzeć relację pod linkiem: (101) Lądujemy na Marsie z Arturem Chmielewskim. Spotkanie w Planetarium. – YouTube. Wydarzenie relacjonował jeden z twórców łazika, pracownik NASA – Polak – Artur Chmielewski, syn słynnego Papci Chmiela (twórcy komiksów „Tytus. Romek i Atomek”).

Pan Artur odpowiadał po spotkaniu na nasze pytania zadawane na czacie.Druga grupa śledziła wydarzenie wspólnie z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii na jego portalu „Z głową w gwiazdach”. Wydarzenie dostępne pod linkiem: Facebook Live | Facebook Jeżeli nie mogłeś śledzić tego wydarzenia zapraszamy do obejrzenia relacji.KMO Twardogóra.