Laski – XX Zjazd Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej

Powiększ obraz

Dzisiaj delegacja naszej Szkoły uczestniczyła w XX jubileuszowym Zjeździe Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej.
Zjazd rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Laskach pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.
W homilii celebrans odwołując się do Ewangelii przekonywał, że człowiek bardzo potrzebuje autorytetów.  „Chciałbym zaprosić, żebyśmy od Jana Pawła II uczyli się jak być autorytetem” – podkreślał kaznodzieja.
Po Mszy św. odbył się przemarsz do sali OSP. Pani dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach Hanna Smyrek przywitała wszystkich gości a uczniowie  zaprezentowali się w programie artystycznym poświęconym patronowi szkoły.

W uroczystości uczestniczyli m.in. ks. Waldemar Wiertelak, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Laskach, ks. Piotr Szkudlarek, diecezjalny asystent Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, dyrektorzy oraz kapłani przybyli z delegacjami szkolnymi, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, Zarząd Diecezjalny Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z przewodniczącą Niną Adamczewską,
Poprzez coroczne zjazdy szkół noszących imię Jana Pawła II społeczność szkolna może się integrować; to także okazja, aby lepiej poznać życie swojego patrona i wsłuchać się w to, co do nas mówi.