Leśne warsztaty w Domu Drzewa w Wałkowej

Klasa 7e wzięła w dniu dzisiejszym udział w warsztatach w Domu Drzewa w Wałkowej koło Milicza. Poznaliśmy, na czym polega gospodarka leśna, powtórzyliśmy sobie gatunki drzew liściastych, takich jak dąb, grab, brzoza. Będziemy mogli wyjaśnić teraz każdemu powiedzenie funkcjonujące w leśnictwie, że dąb rośnie „w kożuchu bez czapki”.  Rozpoznawaliśmy szyszki drzew iglastych, takich jak sosna, świerk, jodła czy modrzew. Po części teoretycznej wykonywaliśmy drewniane podstawki metodą decoupage. Potem był spacer po lesie, gdzie wypatrzyliśmy wiosenne kwiatki, zawilce, ziarnopłony  i fiołki.  Przy okazji warsztatów mieliśmy także możliwość zapoznać się z warunkami  rekrutacji do Technikum Leśnego w Miliczu i zwiedzić tę szkołę. Wiemy, że gdybyśmy chcieli pójść do tej szkoły, powinniśmy uczyć się biologii.