Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Powiększ obraz

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Święto to zostało ustaniowione przez UNICESCO 17 listopada 1999 roku. Upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

Aby uczuć ten dzień biblioteka szkolna przygotowała wystawę słowników będących w zbiorach bibliotecznych oraz bardzo trudne wierszyki i łamańce językowe. Uczennice z klasy III D: Ania, Agnieszka i Basia sprawdziły dykcję nauczycieli i pracowników w budynku szkoły przy ul. Św. Jadwigi.
Wszyscy poradzili sobie wspaniale.

Bardzo dziękujemy uczennicom za pomoc a uczestnikom za wspólną zabawę.