Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października świętowaliśmy  Międzynarodowy Dzień Muzyki. Nauczyciele przedmiotu we współpracy z Samorządem Uczniowskim przygotowali dla nas miłą niespodziankę.
 Na muzycznych przerwach uczniowie słuchali utworów z różnych gatunków muzyki wybranych przez Huberta Gonerę, a  Karol Kędzierewicz czuwał przy sprzęcie odtwarzającym i nagłaśniającym.

Ponadto uczniowie tworzyli wspólny utwór muzyczny zapisując go na pięciolinii, doskonaląc umiejętność notacji muzycznej.
     Największą popularnością cieszyły się płyty CD z różnorodną muzyką, pochodzące
 z prywatnych kolekcji przyjaciół szkoły. Uczniowie mogli je zabrać do domu zupełnie bezzwrotnie i kontynuować muzyczny weekend. Przypominamy, że w Warszawie rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie – Międzynarodowy Konkurs Chopinowski.