01.10.2021 r. (w piątek) w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto to zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie na głos daje wiele korzyści, między innymi: stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię i buduje więzi międzyludzkie, ponadto trenuje mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę.

Wydarzenie zorganizowała bibliotekarka pani Dorota Kamaszyło we współpracy z panią Dominiką Krawczyk wychowawcą klasy 1 d. W głośnym czytaniu udział wzięła również Pani Dyrektor Maria Gerus, mama jednego z uczniów klasy 1 d Pani Marika Ćwiklińska, a także uczniowie klasy 1 d. Wspólne głośne czytanie odbyło się w plenerze, na dziedzińcu szkoły. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i ciekawością wysłuchały legendy „Poznańskie koziołki”, którą przeczytała pani Marika Ćwiklińska oraz uczniowie z klasy 1 d: Maja Żuchowska, Klara Sobińska, Jan Jesionka. Na zakończenie pani bibliotekarka przeprowadziła wśród uczestników krótki quiz ze znajomości legendy. Uczniowie wykazali się dużą znajomością przeczytanego tekstu. Na koniec każdy z nich otrzymał słodki upominek.

Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania !!!