Mój Przyjaciel Miś – 25 listopada Dzień Pluszowego Misia

Od dawna wiadomo, że dzieci lubią misie , misie lubią dzieci. Każde dziecko posiada pluszowego misia, to symbol waszego dzieciństwa. Pomagał wam zasypiać, znał wszystkie sekrety oraz był przytulany gdy było wam smutno. Dorośli również czasami noszą przy sobie misie „na szczęście”- przy kluczach, czy też torebkach. Sympatyczne misie występują w wielu bajkach, są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Najpopularniejsze misie z bajki to: Miś Uszatek, Miś Puchatek, Miś Colargol, Miś Baloo, Miś Paddington, Troskliwe Misie , Miś Jasia Fasoli. Mały czy duży zawsze będzie kojarzył się Nam z ciepłem, radością i miłością do drugiej osoby.

Przy okazji kolejnych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia przypomnijmy sobie historię tego sympatycznego święta. Historia ta rozpoczyna się w roku 1902 , kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien twórca komiksów, który uwiecznił całą historię na rysunku zamieszczonym w waszyngtońskiej gazecie. Rysunek zainspirował  sklepikarza z Brooklynu Morrisa Michtona, który za specjalną zgodą prezydenta zaprojektował i umieścił na wystawie swojego sklepu ze słodyczami pluszowego misia z ręcznie podpisaną kartką „Miś Teddy’ego ,dzięki tej roli jako jedyny z zabawek doczekał się swojego  święta.

Wszystkiego najlepszego Misiu.