Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Z Energią dla Klimatu”

W listopadzie odbyła się druga edycja Konkursu wiedzy o wpływie różnych źródeł energii na klimat – „Z Energią dla Klimatu”.

Konkurs ten realizowany jest przez Fundację FORUM ATOMOWE oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Pierwszy etap składał się z 15 pytań testujących wiedzę o klimacie oraz wpływie działalności człowieka na zmiany klimatu. Do tej części przystąpiło kilkunastu uczniów naszej szkoły.

Etap drugi Konkursu polegał na opracowaniu jednego z tematów zaproponowanych przez Komisję Konkursową w odniesieniu do lokalnego środowiska Uczestnika, tzn. szkoła, wieś, miasto, gmina, powiat.

W tej części wzięła udział tylko jedna uczennica naszej szkoły – Oliwia Dudycz.  Wybrała temat pracy :  „I Ty możesz walczyć ze zmianami klimatu!”

Napisała artykuł, w którym zaproponowała działania i zmiany w życiu codziennym, które mogą pomóc w walce ze zmianami klimatu. Załączyła zdjęcia oraz opisała działania, jakie podejmuje, aby chronić środowisko i klimat.

Oliwia, niestety, nie zakwalifikowała się do finału konkursu ( było bardzo blisko..)

Gratulujemy wysokiego wyniku w II etapie Konkursu !!!

Joanna Jażdżewska