Śniadanie Daje Moc

Śniadanie Daje Moc, to akcja edukacyjna, która polega na zorganizowaniu w klasach 1-3 szkół podstawowych, wspólnego śniadania i przekazywaniu uczniom informacji o roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe, niesamowicie zachęcające przekąski oraz pyszne soki oraz woda.

Dzieci dowiedziały się również o tym,że źle skomponowane drugie śniadanie (lub jego brak i nadrabianie słodyczami) może skutkować gorszym samopoczuciem, słabszą kondycją, wzrostem masy ciała, a nawet zaburzeniami emocjonalnymi, do których mogą przyczyniać się skoki cukru we krwi. W dalszej perspektywie może dojść do zaburzeń odżywiania czy prób kompensowania sobie niepowodzeń słodyczami. To tylko część konsekwencji dla ciała i ducha.

W naszej szkole wspólne śniadanie odbyło się 23 listopada 2021 roku. Wcześniej uczniowie naszej szkoły wykonali parce plastyczne dotyczące zasad zdrowego odżywiania.