Pasowanie na czytelnika

Powiększ obraz

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.
To uroczyste wydarzenie miało miejsce 2-3.02.2023 roku. Nasi najmłodsi  uczniowie złożyli ślubowanie, w którym przyrzekli kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na pamiątkę tej uroczystości, każdy uczeń otrzymał dyplom oraz Wyprawkę Czytelniczą, która została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”. Za sprawą tych książek chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania,
a w końcu przyjemność czerpania z lektury- tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie .
          Mamy nadzieję, że dla naszych pierwszoklasistów biblioteka stanie się  zaczarowanym miejscem, w  którym  można przeżyć niesamowite przygody i doświadczyć magii.
A wszystko to, dzięki książce…