Przedsiębiorczość w kuchni – inwestycją w zdrowie

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że umiejętność planowania i przyrządzania zdrowych posiłków oraz umiarkowana aktywność fizyczna to najlepsza inwestycja w swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Na dzisiejszej lekcji biologii w klasie 3c uczennice zaprezentowały samodzielnie nakręcony film zachęcający do zdrowego stylu życia.

W dalszej części uczniowie zagrali w apetyczno – strategiczną grę edukacyjną  YEDZO, która pozwala uczniom w angażujący sposób utrwalać prawidłowe nawyki żywieniowe. Gra, będąca elementem programu ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO, stawia przed wieloma sytuacjami wyborów, uczy, że w zbilansowanej diecie jest miejsce na wszystko, łącznie z czymś słodkim a nawet fast foodem, w zależności od okoliczności.