Światowy Dzień Zdrowia

Powiększ obraz

7 kwietnia 2022 obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W związku z tym zachęcamy do aktywności fizycznej. Jak wiadomo ruch korzystnie wpływa na dobre samopoczucie, prawidłową postawę ciała, lepszą kondycję fizyczną i właściwy rozwój umysłowy, sprzyja utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. 

Nie zapominajmy także o innych zasadach dotyczących zdrowego stylu życia: prawidłowym i urozmaiconym odżywianiu, właściwym odpoczynku, odpowiedniej ilości snu, higienie ciała oraz ograniczaniu czasu spędzonego przed ekranem telewizora, komputera i telefonu. 

Rozwijajmy pasje i zainteresowania na miarę swoich możliwości. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa i dbajmy o zdrowie.  Możliwości jest bardzo dużo, niech inspiracją będą plakaty dzieci wykonane na zajęciach godzin wychowawczych. 

Zachęcamy do obejrzenia galerii.