ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH 4-8. 

Powiększ obraz

Każdego roku, 11 listopada, Polska obchodzi bardzo ważne święto – Święto Niepodległości. To dzień, w którym przypominamy sobie o wyjątkowym momencie w historii Polski, kiedy po 123 latach niewoli, odzyskaliśmy naszą niezależność.

Święto Niepodległości jest okazją do wspólnych obchodów i celebracji. To czas zadumy, ale także dumy narodowej. Nasza historia pełna jest bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny. Dlatego właśnie 11 listopada składamy hołd tym, którzy walczyli i zginęli za Polskę. W naszej szkole upamiętniliśmy dzisiaj tę ważną datę poprzez różne patriotyczne działania: w klasach pojawiły się tematyczne gazetki patriotyczne; uczniowie wykonywali samodzielnie kotyliony; cała społeczność odśpiewała Hymn Państwowy; przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uroczyście wciągnęli flagę na maszt. Ostatnim punktem dzisiejszych obchodów święta Odzyskania Niepodległości było wspólne zdjęcie. Dzięki  białym i czerwonym strojom  oraz właściwemu ustawieniu, udało nam się stworzyć flagę Polski 🇵🇱