Teatrzyk kukiełkowy klasa

Powiększ obraz

Klasy 4. Szkoły Podstawowej nr 2 w Twardogórze chciałaby zachęcić do zabawy w teatrzyk kukiełkowy.

Do stworzenia takiego teatrzyku nie trzeba wiele. Nieco zbędnego kartonu po opakowaniach, kilka kartek kolorowego papieru lub brystolu, patyczki, choćby po lodach Kaktus:), farby, kredki i inne fatałaszki. Uczniowie na kilku lekcjach języka polskiego przygotowywali się do inscenizacji kukiełkowej „Bajki o rybaku i złotej rybce”. To baśń z morałem i praktyczną mądrością życiową, że każdy powinien cieszyć się z tego co posiada i nie wykorzystywać innych do realizacji swoich celów i pragnień. Swoje marzenia powinien spełniać poprzez własną, uczciwą pracę. Dzieci wykonywały papierowe sylwetki postaci oraz dekoracje, a potem wcieliły się w różne role: poczciwego rybaka o dobrym sercu, jego złą i chciwą żonę oraz spełniającą życzenia złotą rybkę .Nie zapomniały o roli narratora. Podczas zabawy w teatrzyk, uczniowie – animatorzy, prócz umiejętności manualnych, ćwiczyli pamięć, płynne czytanie tekstu, dykcję, sporo improwizowali, modyfikując scenariusz do oryginalnej treści baśni. Taki teatrzyk mogą wykonać młodsze dzieci wspólnie z rodzicami w domu , jak również starsze, by urozmaić i zorganizować czas młodszemu rodzeństwu. Polecamy tę formę zabawy:)