Wycieczka do Rudy Sułowskiej

Dnia 25 kwietnia odbyła się wycieczka uczniów klas IVb, VIIc i VIId do rezerwatu ornitologicznego w Rudzie Sułowskiej. Jest to pierwsza z cyklu wycieczek edukacyjnych do Parku Krajobrazowego „Doliny Baryczy”, w jakich wezmą udział uczniowie naszej szkoły w najbliższych tygodniach.

Przejazd melexem wiódł malowniczą trasą przez rezerwat ptaków wodnych. Kierowca i przewodnik w jednej osobie snuł ciekawą opowieść, w której przedstawił historię “Stawów Milickich”, przybliżył zagadnienia związane z gospodarką rybacką w Stawach Milickich. Uczniowie mieli okazję poznać faunę i florę występującą w rezerwacie.

Niezwykłe wrażenie zrobiło na nas widowiskowe gniazdo, pośrodku którego dostojna łabędzica wysiadywała jaja. Oprócz łabędzi widzieliśmy kaczki, czaple szare, bociany – zarówno w locie, w stójce, jak i pływające.

Po przejażdżce była okazja do zabawy na placu zabaw i odwiedzenia mini zoo. Uczniowie mieli również możliwość zapoznać się tradycjami rybackimi w muzeum, gdzie prezentowane były dwie wystawy: SKANSEN – wystawa eksponatów, głównie narzędzi i urządzeń związanych z gospodarką stawową. DOM RYBAKA – wystawa prezentująca historię gospodarstwa rybackiego.

Ostatnią, (równie przyjemnąJ ) atrakcją był smaczny obiad w malowniczej restauracji Stawów Milickich „Osiem Ryb”. Po krzepiących frytkach z nuggetsami i surówką, w doskonałych nastrojach, udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

To był naprawdę miło spędzony dzień, wycieczka była bardzo udana.