Więcej o:

Próbowałyśmy swoich sił w konkursie BOŚ – filmeko. Miałyśmy wiele pomysłów, ale nie udało się wszystkich zrealizować.

Więcej o: Projekt o wodzie ze szkołą partnerską w Niemczech

W dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2024 dwudziestu trzech uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięło udział w spotkaniu międzynarodowym, w trakcie którego realizowali program o szczególnym znaczeniu Eksperyment wymiana. Projekt stanowił rewizytę w ramach dwuczęściowego spotkania młodzieży pomiędzy naszą szkołą i Zintegrowaną Szkołą Zbiorczą IGS Einbeck.

Więcej „Projekt o wodzie ze szkołą partnerską w Niemczech”
Więcej o: Wizyta do Biblioteki Publicznej w Twardogórze

Dnia 13 maja 2024 klasa 1c była z wizytą w Bibliotece Publicznej w Twardogórze. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach czytelniczych, podczas których poznały pracę bibliotekarza oraz zasady korzystania z biblioteki. Z dużym zaciekawieniem dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje książek i jak  należy je szanować. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że  czytanie może być świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Więcej „Wizyta do Biblioteki Publicznej w Twardogórze”
Więcej o: Dzień Ziemi

W związku z corocznymi obchodami Dnia Ziemi uczniowie klas Ib,IIb i IIIa na zaproszenie pani dyrektor Edyty Pciak- Rogali wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących bioróżnorodności oraz energii odnawialnej. Zajęcia prowadzone przez panią Dorotę Śliwiak w ekopracowni Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Twardogórze były niezwykle ciekawe i inspirujące do dokonywania pozytywnych zmian w swoim najbliższym otoczeniu. Efektem końcowym zajęć były piękne prace plastyczne oraz krótkie sprawozdania podsumowujące poznane treści. Po tak pouczającej lekcji ekologii każdy z nas z większą uwagą popatrzy na swoje środowisko.

Więcej „Dzień Ziemi”
Więcej o: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja już od 1985 roku. Święto, zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, aby podkreślić rolę
i znaczenie pracy bibliotekarzy.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek składamy życzenia wszystkim pracownikom
 i pracownicom bibliotek, zarówno tych miejskich, jak i pedagogicznych,
szkolnych i uniwersyteckich.
 Życzymy wielu czytelników – młodszych i starszych – i mnóstwa satysfakcji z pracy!

Więcej „Dzień Bibliotekarza i Bibliotek”
Więcej o: Park przygód Górecznik

06 maja wszystkie klasy pierwsze, wybrały się na wycieczkę do Antonina i odwiedziły Park przygód Górecznik. Na swojej przygodowej trasie spotkaliśmy wiele ciekawych zwierzaków: egzotyczne lemury, wielbłąda, strusia, kudłate świnie Mangalice, pawie, polskie kozy, które mogliśmy karmić, wiewiórki, kury, gęsi. Z ogromnym zdziwieniem podziwialiśmy starodawne rolnicze maszyny. Zaskoczył nas domek  babci Czerwonego Kapturka, a w nim śpiący wilk. Na zakończenie mogliśmy pobawić się na wspaniale wyposażonym placu zabaw. Trampoliny, gokarty,tor tubingowy, małpi gaj, lokomotywa, która woziła nas w swoich kolorowych wagonikach, miejsce do gry w piłkę nożną i piaskownica.😁Zabawy , radości i śmiechu  nie było końca. Ruch na świeżym powietrzu dobrze nam zrobił.

Więcej „Park przygód Górecznik”
Więcej o: Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We wtorek, 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiony montaż słowno-muzyczny był  dla całej społeczności szkolnej ważną lekcją historii, podczas której nauczyciele i uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze fakty na temat powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Recytacje utworów patriotycznych prezentowane przez uczniów przeplatane pieśniami, skłoniły wszystkich do refleksji oraz zadumy. Była to ważna lekcja naszej historii.

Więcej „Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja”
Więcej o: Apel do Dnia Konstytucji

W przededniu ważnych świąt majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego głos zabrał dyrektor szkoły p. Paweł Olszański. Powitał przybyłych gości:  Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra p. Pawła Czulińskiego i przedstawiciela Rady Rodziców p. Urszulę Bałabuszko. W klasach 1-3 uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny. W klasach 4-8  apel przygotowany został przez wychowawczynię p. Agatę Stekiel i uczniów klasy 5a, a o oprawę muzyczną zadbały p. Barbara Franc i p. Monika Juszczak. Oba spotkania miały upamiętnić ważne święta państwowe i przypomnieć, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – ustawą zasadniczą określająca podstawy ustroju państwowego i społecznego. Jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Występujący na scenie uczniowie przybrali postać książek z biblioteki i prowadzili nocne rozmowy na temat Konstytucji.

Więcej „Apel do Dnia Konstytucji”
Więcej o: Od maja otwieramy salę oraz obiekty sportowe przy ul. Jadwigi 7

W związku z przyjęciem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wniosku do Programu Aktywna Szkoła od 4 maja otwieramy w soboty i niedziele, w godz. 14.30-21.00 salę sportową oraz boisko przyszkolne. Dostęp do obiektów będzie bezpłatny dla wszystkich mieszkańców Naszej Gminy.

Zapraszamy do korzystania

Paweł Olszański