e-Biblio

Szanowni Użytkownicy Biblioteki Szkolnej zapraszam do korzystania z e-biblioteki
(katalogu OPAC w systemie e-biblio)

Nasza biblioteka rozpoczęła pracę w programie e-BIBLIO  (firmy LIBRUS SYNERGIA), służącym do katalogowania zbiorów bibliotecznych, prowadzenia ksiąg inwentarzowych oraz obsługi czytelnika. W praktyce oznacza to możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych online, a wypożyczona w ten sposób książka  będzie „czekała” na odbiór w portierni szkoły – w czasie nauczania zdalnego.

Teraz możecie przeglądać zasoby biblioteki, a także rezerwować książki, korzystając z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu (komputera, tabletu, smartfona…)

Instrukcja korzystania z katalogu OPAC e-biblio

Katalog można przeglądać bez logowania, aby jednak zarezerwować książkę należy zalogować się na swoje konto w systemie LIbrus: W górnym menu klikamy Książki i wchodzimy w zakładkę e-biblio (wejście w panelu ucznia):

W wyszukiwarkę na stronie głównej katalogu wpisujemy tytuł wybranej książki (możliwe są też inne kryteria wyszukiwania, ale to wydaje się najprostsze):

Wyszukiwarka odsyła nas do wszystkich wydań danego tytułu. Wybieramy to, które nas interesuje i przechodzimy dalej (lub już na tym etapie rezerwujemy wybraną pozycję klikając środkowy znaczek, znajdujący się w prawym dolnym rogu każdego opisu. System sam wybierze jeden spośród dostępnych egzemplarzy).

Na kolejnej stronie pod opisem bibliograficznym książki znajduje się informacja o jej dostępności. Zaznaczamy dostępną (do wypożyczenia) pozycję i klikamy Rezerwuj:

Informacje o rezerwacji znajdziemy na swoim koncie w e-biblio, które widoczne jest w prawym górnym rogu strony:

Zarezerwowana książka pojawi się w naszym panelu z e-biblio:

Rezerwacja trwa dwa dni. Po tym czasie (w przypadku nieodebrania zamówionej pozycji) zostaje ona anulowana. W momencie wypożyczenia książki zmienia się jej status na naszym koncie z zarezerwowano na wypożyczono:
Obecnie w katalogu znajduje się ponad 12000 pozycji, w tym wszystkie dostępne w bibliotece lektury oraz najbardziej popularne książki dla dzieci i młodzieży. . .

Zapraszam do korzystania z katalogu OPAC e-Biblio