Finałowy etapy konkursu zDolny Ślązak

Właśnie zakończyły się ostatnie – finałowe etapy konkursu zDolny Ślązak, organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Uczniowie naszej szkoły Oliwia Dudycz oraz Hubert Gonera, przygotowywani do konkursu przez panią Joannę Jażdżewską, znaleźli się w elitarnym gronie najzdolniejszych uczniów na Dolnym Śląsku. Oliwia uzyskała bowiem tytuł finalisty, a Hubert – laureata prestiżowego konkursu „zDolny Ślązak” z fizyki.

W finałowym etapie wzięło udział aż 76 uczniów z terenu Dolnego Śląska, którzy przebrnęli przez eliminacje szkolne oraz powiatowe.

Tytuł laureata gwarantuje Hubertowi pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do wszystkich szkół ponadpodstawowych w Polsce oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne na świadectwie. Tytuł finalisty natomiast, przyznaje Oliwii punkty rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej.

Oliwia oraz Hubert odbiorą dyplomy i zaświadczenia podczas uroczystej Gali, która odbędzie się we Wrocławiu w kwietniu.

Gratulujemy sukcesu Hubertowi i Oliwii oraz nauczycielce fizyki – Joannie Jażdżewskiej.