Gminne półkolonie

W piątek 30.06 zakończyły się organizowane z inicjatywy Burmistrza Pawła Czulińskiego gminne półkolonie. Bezpośrednim realizatorem wypoczynku była Szkoła Podstawowa nr 2 w Twardogórze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. 79 dzieci z klas I-III znalazło opiekę i realizowało ciekawy program zajęć w 7-u grupach, w budynku szkolnym przy ulicy Jadwigi. Każda w przeciągu tygodnia wzięła udział w:

– zajęciach profilaktycznych i edukacyjnych,

– zajęciach muzyczno – ruchowych,

– zajęciach sportowych na sali gimnastycznej i boisku szkolnym,

– seansie kinowym z emisją animowanej bajki na dużym ekranie,

– zajęciach ze strażakami – zwiedzanie siedziby,

-zajęciach profilaktycznych z wychowawcami oraz policją

Oprócz tych wyżej wymienionych wychowawcy realizowali specjalny program profilaktyczny oraz bardzo różnorodny program zajęć plastycznych, gier planszowych i wiele innych. Jednym z ważniejszych punktów była realizacja programu profilaktyki przeciw uzależnieniom. Finał półkolonii, w piątek 30 czerwca odbył się na terenie „harcówki”, gdzie dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie piosenki w formule koncertu, a potem bawiły się na dmuchańcach oraz przygotowanych animacjach.

Ważnym zadaniem organizowanych półkolonii było zapewnienie opieki najmłodszym uczniom gminnych szkół i tym samym odciążenie rodziców.

Zajęcia i realizowany program był na tyle atrakcyjny, że większość uczestników już zapowiedziało chęć udziału w kolejnych edycjach. Za pomoc przy organizacji należą się podziękowania:

– wychowawcom – paniom: Lidii Szydełko, Karolinie Maciejewskiej, Ewelinie Mikołajczyk, Agnieszce Berlickiej, Weronice Dolacie – Sobińskiej, Małgorzacie Noga, Ewelinie Dudek.

– pracownikom GOSiR-u: Robertowi Orlikowskiemu, Tomaszowi Dżugajowi,

– pracownikom Policji oraz Urzędu Gminy: Lidii Popeckiej i Annie Olek.

Program zajęć opracował oraz pełnił funkcję kierownika półkolonii – Paweł Olszański