Udane letnie kolonie – SP 2 w Twardogórze

Powiększ obraz

Zakończyły się bardzo udane kolonie zorganizowane na zasadzie wymiany między szkołą podstawową w Sztutowie i Twardogórze, w której uczestniczyło 34 uczniów z Twardogóry i 45 ze Sztutowa. Jednym i drugim uczestnikom bardzo podobał się wyjazd i bogaty program zajęć, a pogoda wyjątkowo dopisała. Twardogórzanie korzystali z kąpieli morskich, boisk, ślizgawek i atrakcji na plaży, zwiedzili Gdańsk oraz Malbork, kolejką wąskotorową przejechali na plażę do Mikoszewa u ujścia Wisły, gdzie zbierali bursztyny. Mając dostęp do boisk i Sali sportowej oraz klas realizowali bardzo bogaty program zajęć sportowych, rekreacyjnych i plastycznych.

Nasi goście skorzystali z pływalni Delfinek, basenu odkrytego, hali sportowej, rywalizowali na strzelnicy oraz w zawodach lekkoatletycznych, zwiedzili pałac w Goszczu, wrocławskie ZOO oraz sam Wrocław, przepłynęli tramwajem wodnym. Oczywiście zwiedzili okolice Naszej Gminy.

Dzięki współpracy pomiędzy szkołami kilkunastodniowy wyjazd był wyjątkowo tani, a dzięki zbiórce środków z okazji koncertu „Bo świat to My” możliwe było dofinansowanie pobytu piątki dzieci z Ukrainy.

Wszyscy wrócili cali, szczęśliwi i stęsknieni.

Ta udana pierwsza wymiana oraz nawiązanie kontaktów przez włodarzy obu gmin miejmy nadzieję, że w przyszłym roku przyczyni się do jeszcze większej współpracy z korzyścią dla dzieci.