Projekt Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas? (1)

Powiększ obraz

W pakiecie powitalnym od Uniwersytetu Dzieci otrzymaliśmy indeksy z naklejkami do notowania i oceniania postępów w projekcie.

Podczas zajęć uczniowie przekonają się, że „królową nauk” mogą spotkać na każdym kroku – w kuchni, sporcie czy w zabawach na zewnątrz. Poznają zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii i logistyce. Motywem przewodnim cyklu lekcji matematycznych będzie sport. W ramach projektu zrealizują cykl 8 scenariuszy lekcji:
2 scenariusze kompetencyjne do trenowania ważnych umiejętności (praca
w zespole, radzenie sobie z emocjami) i 6 scenariuszy matematycznych, które są połączone ze sobą za pomocą filmu i animacji. Podczas lekcji uczniowie obejrzą film z udziałem mistrza sportu – Mateusza Kusznierewicza oraz bohaterki (rówieśniczki dzieci). Sportowiec opowie o swoim codziennym życiu,
a dziewczynka odnajdzie w tych opowieściach różne wątki matematyczne, które będą pretekstem do wspólnej nauki matematyki.