Video-konferencja nauczycieli z IGS Einbeck i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Twardogórze

Powiększ obraz

W dniu 7.05.2021 odbyła się video-konferencja nauczycieli ze szkoły IGS Einbeck i z SP2 w Twardogórze, tym razem na platformie TEAMS, gdzie założyliśmy w naszej organizacji TEAMS zespół dla tych spotkań i mogliśmy zaprosić przedstawicieli z zaprzyjaźnionej szkoły. Spotkanie, w którym wzięły udział obie panie Dyrektor Sandra Friedrich i Dorota Siemaszko-Babij oraz 9 nauczycieli, poświęcone było omówieniu form dalszej współpracy i zaplanowaniu terminów wymiany uczniów.

Rozmowy przebiegały bardzo sprawnie i efektywnie. Dalej będą kontynuowane spotkania online uczniów. W kolejnym roku szkolnym 2021/22 szkoły, ze względu na sytuację związaną z pandemią, przewidują współpracę na odległość. W planach są zajęcia z języka angielskiego. Do uzgodnienia pozostaje forma współpracy – kółko językowo-kulturowe albo lekcje połączonych klas z obu szkół.  Na czerwiec 2022 zaplanowano roboczą wizytę nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Twardogórze w Einbeck, która będzie miała na celu przygotowanie pierwszej wymiany. Uczniowie z IGS Einbeck mają przyjechać do Twardogóry na jesieni 2022. Nasi uczniowie pojadą z rewizytą do Einbeck na wiosnę 2023, w okresie po Wielkanocy.