XVIII Tydzień Bibliotek

Powiększ obraz

Wyrażenie „Znajdziesz mnie w bibliotece”, ma w sobie jakiś rodzaj osobistego przeżycia, wręcz w sposób naturalny przywołuje obrazy bohaterów książek, filmów, piosenek, którzy biegną w to jedno jedyne miejsce, gdzie mogą odnaleźć, spotkać, przyjaciela, przyjaciółkę, gdzie czeka na nich ktoś ważny, najważniejszy w określonej chwili, może nawet przygoda, albo miłość życia.

Tegoroczne hasło akcji niesie w sobie  lekkość i swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie…

Skopiuj link i zobacz, co jest w środku!

https://padlet.com/barbarakrzesaj/63kmfi89vmk45903

Może któraś z tych książek wzbudzi zainteresowanie, i sprawi, że złapiecie bakcyla czytania.

  • Zapraszamy do udziału w konkursie  klasy 4-8. Zadaniem klasy jest sfilmowanie (wcześniej  wylosowanej) przygody detektywa  przedstawionej w książce „Detektyw Pozytywka” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Konkurs trwa do końca maja. Z najciekawszych nagrań stworzymy filmową wersję opowiadania. Zadanie będzie liczone do LIGI KLAS.
  • Zachęcamy także  do wspólnego głośnego czytania na lekcjach. Może to być ulubiona książka ucznia, nauczyciela lub fragment z podręcznika.