Złoty medal w edukacji regionalnej!

Powiększ obraz

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” od pięciu lat jest koordynatorem Programu Edukacja dla Doliny Baryczy. Nasza szkoła, wspólnie z partnerami, czyli placówkami szkolnymi i ośrodkami edukacji pozaszkolnej, rozwija działalność promującą przekazywanie wiedzy o Doliny Baryczy w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny.

     Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” od pięciu lat jest koordynatorem Programu Edukacja dla Doliny Baryczy. Nasza szkoła, wspólnie z partnerami, czyli placówkami szkolnymi i ośrodkami edukacji pozaszkolnej, rozwija działalność promującą przekazywanie wiedzy o Doliny Baryczy w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny.
      Strona internetowa www.edukacja.barycz.pl jest ciągle rozwijana i stanowi innowacyjną platformę monitoringu aktywności nauczycieli, bazę ofert edukacyjnych, scenariuszy zajęć
 i prezentacji dorobku konkursów regionalnych w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych.
      W ubiegłym roku nasi uczniowie brali udział w zajęciach szkolnych, warsztatach, wycieczkach, konkursach, spotkaniach dotyczących edukacji regionalnej o Dolinie Baryczy. Chętnie angażowali się i brali udział w konkursach organizowanych przez partnerów Stowarzyszenia oraz naszą szkołę.
Oto lista naszych sukcesów, zaprezentowanych w V wydaniu „Doliny Baryczy”:
     W Konkursie Wiedzy o Dolinie Baryczy  w kategorii komiks za pracę „Ekologiczny patrol”- I miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum Marta Bagińska.
 W kategorii film za pracę „Smog morderca”-  I miejsce uzyskała uczennica klasy ósmej Hanna Babij.
Celem tego konkursu było zwrócenie uwagi na sposoby zapobiegania zmianom klimatu poprzez oszczędzanie wody, energii, segregację odpadów, itd.
      W konkursie Omnibus z Doliny Baryczy, którego organizatorem jesteśmy, jednym
 z  Omibusów  została uczennica klasy ósmej-  Maja Juszczak. Pracę zwyciężczyni oraz pozostałych uczestników w formie zdjęcia i opisu wybranego przez siebie obiektu  z rodzimej gminy, możemy podziwiać na portalu edukacja.barycz.pl.
      W Przeglądzie Małych Form Teatralnych- Ciekawe Miejsca Doliny Baryczy „Cudze chwalicie, swego nie znacie” (organizator: Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych) – I miejsce w grupie IV- VIII zdobył film „Smródek vs Czystek”, zrealizowany przez klasę p. Bożeny Hołubki. Tworzenie było świetną okazją do integracji zespołu klasowego i realizacji uczniowskich pomysłów.
     W konkursie literackim (organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy i. S. Reymonta w Twardogórze) „Święta doroczne w Dolinie Baryczy w czasach młodości naszych babć/dziadków i współcześnie” pierwszą nagrodę otrzymała Zuzanna Pietrzykowska za wywiad (ilustrowany zdjęciami z archiwum rodzinnego) ze swoją babcią Zofią Hołubką. „Na góralską nutę”.
     O pozostałych laureatach pisaliśmy bliżej na stronie internetowej szkoły w ubiegłym roku szkolnym. Niech ich liczne sukcesy i nagrody będą zachętą do udziału w tegorocznych edycjach konkursów.
     Należy podkreślić, że konkursy Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych uzyskały status ogólnopolski, dzięki czemu ich laureaci otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.
      Wszystkie prace- artykuły, zdjęcia, filmiki- można podziwiać na portalu  www.edukacja.barycz.pl.