Więcej o: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja już od 1985 roku. Święto, zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, aby podkreślić rolę
i znaczenie pracy bibliotekarzy.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek składamy życzenia wszystkim pracownikom
 i pracownicom bibliotek, zarówno tych miejskich, jak i pedagogicznych,
szkolnych i uniwersyteckich.
 Życzymy wielu czytelników – młodszych i starszych – i mnóstwa satysfakcji z pracy!

Więcej „Dzień Bibliotekarza i Bibliotek”
Więcej o: Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We wtorek, 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiony montaż słowno-muzyczny był  dla całej społeczności szkolnej ważną lekcją historii, podczas której nauczyciele i uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze fakty na temat powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Recytacje utworów patriotycznych prezentowane przez uczniów przeplatane pieśniami, skłoniły wszystkich do refleksji oraz zadumy. Była to ważna lekcja naszej historii.

Więcej „Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja”
Więcej o: Apel do Dnia Konstytucji

W przededniu ważnych świąt majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego głos zabrał dyrektor szkoły p. Paweł Olszański. Powitał przybyłych gości:  Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra p. Pawła Czulińskiego i przedstawiciela Rady Rodziców p. Urszulę Bałabuszko. W klasach 1-3 uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny. W klasach 4-8  apel przygotowany został przez wychowawczynię p. Agatę Stekiel i uczniów klasy 5a, a o oprawę muzyczną zadbały p. Barbara Franc i p. Monika Juszczak. Oba spotkania miały upamiętnić ważne święta państwowe i przypomnieć, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – ustawą zasadniczą określająca podstawy ustroju państwowego i społecznego. Jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Występujący na scenie uczniowie przybrali postać książek z biblioteki i prowadzili nocne rozmowy na temat Konstytucji.

Więcej „Apel do Dnia Konstytucji”
Więcej o: Od maja otwieramy salę oraz obiekty sportowe przy ul. Jadwigi 7

W związku z przyjęciem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wniosku do Programu Aktywna Szkoła od 4 maja otwieramy w soboty i niedziele, w godz. 14.30-21.00 salę sportową oraz boisko przyszkolne. Dostęp do obiektów będzie bezpłatny dla wszystkich mieszkańców Naszej Gminy.

Zapraszamy do korzystania

Paweł Olszański

Więcej o: 2 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Harry’ego Pottera

2 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Harry’ego Pottera- głównego bohatera serii książek autorstwa J.K. Rowling. Jeśli jesteś zażartym fanem, chwyć swoją różdżkę oraz ulubiony szalik, aby celebrować Międzynarodowy Dzień Harry’ego Pottera. Niech  przynależność do różnych domów nas nie podzieli! W ten dzień wszyscy jesteśmy ogromną rodziną świętującą wspólnie to wydarzenie. Zapraszamy do zabawy!https://view.genial.ly/6082b6c5d127fd0d375f6e5c/presentation-swiatowy-dzien-harrego-pottera

Więcej o: Być jak Ignacy

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły, realizowali projekt „Być jak Ignacy” od września 2023 do kwietnia 2024. W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczyli się pracować metodą naukową i dowiedzieli się, jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować! Uczestnicy zdobyli wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznali ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki. Tworzyli turbiny wodne, energię z biomasy, cieplną, geotermalną i inne.

Więcej „Być jak Ignacy”
Więcej o: XXXI Konkurs Recytatorski

W dniu dzisiejszym, 25 kwietnia 2024 roku, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Twardogóra odbył się XXXI Konkurs Recytatorski uczniów klas 1-4 szkół podstawowych. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra
Pawła Czulińskiego.
                                              Nagrodzeni uczniowie w kategorii klas 1-2
I miejsce Hanna Kupijaj,
Karolina Lizak,
wyróżnienie Noemi Walczak,  Marcelina Stekiel.

Nagrodzeni uczniowie w kategorii klas 3-4

I miejsce Franciszek Sztymela,
II miejsce Katarzyna Szymczyk,
III miejsce Maja Gawin,
wyróżnienie Klara Sobińska.
                                                                                                            Gratulujemy!👏

Więcej „XXXI Konkurs Recytatorski”
Więcej o: Gala finałowa festiwalu „JESTEM TWÓRCĄ –JESTEM STĄD”- 24.04.2024

24.04.2024 odbyła się tegoroczna gala finałowa festiwalu „JESTEM TWÓRCĄ –JESTEM STĄD”.

Wydarzenie to było okazją do spotkania się z młodymi ludźmi pełnymi pasji i twórczego zapału, które w sobie odkryli i którymi zdecydowali się z nami podzielić.

W gali wzięło udział 6 finalistów z Gminy Twardogóra ,którzy zaprezentowali swoje pasje, talenty i zainteresowania:

Więcej „Gala finałowa festiwalu „JESTEM TWÓRCĄ –JESTEM STĄD”- 24.04.2024”
Więcej o: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa. Ustanowione w 1995 roku przez UNESCO, coroczne święto, ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Zapraszamy do obejrzenia

Więcej „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”